Єдина Країна! Единая Страна!
телефон:    +380 /67/ 465 71 30,    +380 /67/ 235 38 58,    +380 /99/ 124 81 11,    email:  ds.lomovy@gmail.com

ЯК ЛІНІЯ І ФОРМА ДОПОМАГАЄ СТВОРЮВАННЮ ДИЗАЙНА ІНТЕР’ЄРУ

1 Июль, 2014 в 10:11

Елементи дизайну інтер’єру на основі природного середовища.

Будинок або квартира є штучним простором, створеним людиною і сформованим суспільством та економікою. Тим часом, по ходу нашої дискусії про елементи дизайну, ви побачите, як вплив природи буде згадуватися, як основне джерело цих елементів.
Можливо, у вас зараз виникло питання: » Що природа має спільного з дизайном інтер’єру?»
Елементи дизайну інтер’єру — лінія, форма, колір і насиченість кольору, фактура, ритм, світло і простір — ми їх бачимо і відчуваємо, тому що це тактильне і візуальне сприйняття. Всі ці елементи існують у природі, і ми вчимося аналізувати їх через наше взаємовідношення з природою.
Якщо ви уважно подивитеся на форми, фактури, ритм, орнаменти, і колір в інтер’єрах, ви побачите, що ми оточили себе імітацією основних об’єктів природного середовища.
Подивіться на мал.1, всі форми і орнамент в тій чи іншій мірі повторюють об’єкти природного світу.
Людина створила цей декор, але природа була йому гідом в цьому творінні.

ЛІНІЯ

Лінія це є рух. Лінія веде очі від однієї точки до іншої. Чи буде це ландшафт, кімната або просто предмет, лінія дає цей напрямок спрямування
Лінія може бути прямою або хвилястою. Вона може бути горизонтальною, вертикальною або діагональної.
Горизонтальна лінія дає відчуття стабільності та спокою. Вертикальна лінія передбачає силу і гідність. Діагональна лінія неспокійна і динамічна. Хвиляста ж лінія увазі це є м’якість і чуттєвість.

На мал. подивіться на деякі приклади лінії в природі.
Горизонтальна лінія підкреслює горизонт (мал.2).
Вертикальна лінія чітко простежується в стовбурах дерев, діагональні лінії можна чітко простежити в схилах гір, ну а хвилясті лінії ми бачимо і в хмарах, піщаних дюнах і невисоких пагорбах (мал.3).
На малюнках 5,6,7,8,9 показано, як елемент дизайну ЛІНІЯ може бути включена в декор житлового простору. Лінія може створити настрій всього інтер’єру, якщо використовувати її ефективно.
Якщо ж використовувати її без певних знань, лінія може легко зруйнувати задуманий ефект. Неправильне застосування лінії може зробити простір нудним і монотонним, або ж навпаки створити хаос в інтер’єрі (мал.10).
Занадто багато горизонтальних ліній можуть зробити кімнату монотонної, а занадто багато вертикальних зроблять її занадто значною.
При декоруванні нашого інтер’єру ми повинні знайти гармонію між лініями, які б створили єдиний цілісний і гармонійний інтер’єр.
Якщо більшість предметів у кімнаті низькі, її монотонність можна зруйнувати додаванням високого предмета.
Занадто багато високих предметів, з іншого боку, часто створюють переважно занадто сильне «відчуття». Щоб «заспокоїти» такий інтер’єр «розбийте» його додаванням кількох низьких, горизонтальних предметів.

ФОРМА

Форма це набір лінії замикаючих простір. Таким чином, форма, як елемент дизайну, також споріднена лінії. Абрис (лінія, яка змальовує форму) форми може бути прямим, як ми бачимо, наприклад, в кубі або піраміді. Абрис форми може бути хвилястим, як ми бачимо в яблуці або циліндрі.

Ми говоримо, що форм гармонійні, якщо вони мають однакові або схожі лінії. Наприклад, яблука, горіхи, виноград, як показано на мал.11, всі мають хвилясті лінії. Незважаючи на те, що їх форми в тій чи іншій мірі різні, вони всі знаходяться в гармонії, тому що вони споріднені по лініях.
Абрис кошика і яблука, з одного боку, не є спорідненими формами. Лінії можуть бути різними, але ми можемо гармонізувати не родинні форми також.

На малюнках 12,13 показані геометричні форми і їх аналоги в природі. Ці ж форм часто використовуються в проектуванні архітектурних будівлі і декоруванні інтер’єрів.

На мал.14 показано, як основні базові природні форми можуть бути інтерпретовані в проектуванні інтер’єру.
На мал.15, світильник являє сферу.
На мал.16 ми бачимо стіл у вигляді квадрату, а меблі у вигляді прямокутників. Абажур — це усічений конус.
Але й лампа світильник на мал.7 є ні чим іншим, як усіченою сферою.
Якщо ви озирніться навколо, ви побачите ці форми в інтер’єрі: в столах, стільцях, вікнах і навіть самому просторі кімнати.
Подивіться на мал.18. Спробуйте подивитися на форми об’єктів, перш ніж ми звернемо увагу на колір і фактуру.
Через якийсь час, ви зможете автоматично бачити форми, які будуть гармонізуватися один з одним і в той же час будуть різноманітними.
Ви так само навчитеся інстинктивно дізнаватися в потребі гармонізації не родинних форм також.

Теги: , .
   
comments powered by HyperComments


  • Мы в социальных сетях: 
  • Google Plus


E-MAIL: ds.lomovy@gmail.com
+38 (067) 465-71-30
+38 (099) 124-81-11
+38 (067) 235-38-58
2021 © Дизайн студия "Ломовы"